| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Silver |
| Item Diameter | 13 in |
| MPN | 20356 |
| Material | Metal |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Voltage | 120 V |
| Model | Nuwave 20356 |
| Features | Adjustable Racks, Drip Tray, Infrared Oven, Base, Dome Holder |
| Number of Items | 1 |
| Components Included | Rack |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 13 in |
Check the listing for details. NuWave Pro Infrared Oven 20356 Replacement Rack 11" diameter. Color: Silver, Condition: Used, Made in China. Listed at 12.99 USD. Gently used condition. The rack measures about 11 inches in diameter.