| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Power Source | Electric |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| MPN | 20356 |
| Cooking Method | Induction |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Capacity | 12 L |
| Voltage | 120 V |
| Model | 20356 |
| Features | Adjustable Racks |
| Components Included | Extension Ring |
| Item Weight | 10 lbs |
| Power | 1500 W |
Check the listing for details. Nuwave Pro Infrared Oven Model 20356 Black Works. Color: Black, Condition: Used. Listed at 129.98 USD. This item is used but in good working condition. It comes with everything seen in the photos.