| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Clear |
| Item Diameter | 13 in |
| Material | Plastic |
| MPN | 20355 |
| Item Depth | 3 in |
| Cooking Method | Induction |
| Brand | Nu Wave |
| Type | Infrared Oven |
| Manufacturer Warranty | None |
| Model | Nuwave 20355 |
| Components Included | Extension Ring |
| Power | 1500 W |
| UPC | NA |
Check the listing for details. NuWave Pro Infrared Oven Replacement Clear Dome Extension Ring Extender Part. Color: Clear, Condition: Used. Listed at 10.99 USD. NuWave Pro Infrared Oven Replacement Clear Dome Extension Ring Extender Part