| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Bundle Description | N/a |
| Color | White |
| Custom Bundle | No |
| Cooking Method | Infrared |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Manufacturer Warranty | None |
| Voltage | 120 V |
| Model | 20302 |
| Features | Adjustable Racks |
| Components Included | Base |
| Item Weight | 13 lbs |
| Power | 1500 W |
Check the listing for details. NuWave Pro Infrared Oven White Hearthware Bottom + Accessories W/ Extender Ring. Color: White, Condition: Used. Listed at 44.97 USD. This Listing is for A NuWave Pro Infrared Oven White Hearthware Bottom + Accessories W/ Extender RingGreat addition to any collection! Includes all Pieces pictured above! 2 Grates 2 Silicone Pizza mats1 Extender ring1 Bottom Base FREE SHIPPING! Check out my other listings for more Cards, toys, games and unique items!If you have any questions feel free to message me at any time, I will be more than happy to answer what I can. Fast Free shipping!I will ship safely within 3 days of receiving payment (Not including Sundays).No Returns, You will receive the item pictured above. Please refer to pictures for condition.Happy to answer any questions!Thank you for looking!!