| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Manufacturer Color | Stainless Steel |
| Power Source | Electric |
| EC Range | A+++ - D |
| Bundle Description | None |
| Custom Bundle | No |
| Color | Silver |
| MPN | 20328 |
| Material | Metal |
| Cooking Method | Bake |
| Item Depth | 4 in |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Energy Star | Compliant |
| Capacity | 1 qt |
| Manufacturer Warranty | None |
| Voltage | 120 V |
| Model | universal |
| Features | Infrared Oven |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Components Included | Rack |
| Power | 1500 W |
Check the listing for details. Nuwave Pro Oven Wire Cooking Rack 20355 Replacement Part. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 9.99 USD. This Nuwave Pro Oven Wire Cooking Rack 20355 Replacement Part is a must-have for any avid home cook. With its stainless steel construction and 1 quart capacity, this rack is perfect for baking and cooking delicious meals. The infrared oven technology ensures that your food is cooked to perfection every time. This rack is designed to fit the NuWave Pro Infrared Oven.