| Power Source | Electric |
|---|---|
| Bundle Description | None |
| Custom Bundle | No |
| Color | Silver |
| MPN | na |
| Cooking Method | Grill |
| Item Depth | 3 in |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Capacity | na |
| Manufacturer Warranty | None |
| Item Height | 1 in |
| Model | NuWave Pro Plus |
| Components Included | Rack |
| Power | na |
| Item Width | 12 in |
Check the listing for details. NuWave Pro Plus 3"/1" Replacement Part Reversible 12" Grill Cooking Rack. Color: Silver, Condition: Open box. Listed at 11.00 USD. This NuWave Pro Plus cooking rack is a must-have for any kitchen. It is a versatile and durable accessory that will help you achieve perfect grilling and cooking results. The rack is made of high-quality materials and is designed to fit in the NuWave oven perfectly.