| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Power Source | Electric |
| Custom Bundle | No |
| Color | Black |
| Item Diameter | 14 in |
| Material | Metal |
| Cooking Method | Infared |
| Item Depth | 4 in |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Energy Star | Compliant |
| Capacity | N/a |
| Manufacturer Warranty | N/a |
| Voltage | 120 V |
| Model | 20601 |
| Features | Infrared Oven |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Number of Items | 1 |
| Components Included | Power Head Motor |
| Power | N/a |
Check the listing for details. Nuwave Pro Plus Infrared Oven 20601 Power Head Motor Replacement. Color: Black, Condition: Used. Listed at 16.52 USD. Nuwave Pro Plus Infrared Oven 20601 Power Head Motor Replacement