| Power Source | none |
|---|---|
| Color | Clear |
| Item Diameter | 13 in |
| Material | Plastic |
| MPN | 20631, 20329, 20355, 20304, 20301, 20325, 20322, 23001, 20334, 20303, 20302, 20201, 20621, 20344 |
| Cooking Method | Air Fry |
| Item Depth | 7 in |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 7.5 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | PRO/PLUS |
| Features | Convection |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Unit Quantity | 1 |
| Components Included | dome |
| Number of Items | 1 |
| Power | 1500 W |
| Item Width | 13 in |
Check the listing for details. NUWAVE PRO PLUS Infrared Oven Plastic Cover Replacement Part Dome. Color: Clear, Condition: Used. Listed at 35.77 USD. Sourced from a lightly used Nuwave 20201 oven this item is in very nice pre-owned condition. Very minor cosmetic wear No broken or missing pieces Tested and fits like new Ships out quickly