| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Black |
| MPN | 20326 |
| Material | Stainless Steel |
| Cooking Method | Infrared |
| Item Depth | 3 in |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Item Height | 1 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | Nuwave Pro 20326 |
| Features | Adjustable Racks, Convection, Convection Oven, Digital Timer, Drip Tray, Infrared Oven, Power Indicator Light, Temperature Control |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Components Included | Base |
| Power | 1500 W |
| Item Weight | 13 lbs |
Check the listing for details. NuWave Pro Plus Oven 20326 Replacement Parts Wire Racks. Color: Black, Condition: Used. Listed at 24.95 USD. NuWave Pro Plus Oven 20326 Replacement Parts Wire Racks