| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Custom Bundle | Yes |
| MPN | 20633 |
| Energy Star | Compliant |
| Capacity | N/A |
| Manufacturer Warranty | N/A |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 9.5 in |
| Features | Replacement Dome |
| Number of Items | 2 |
| Components Included | Extension Ring |
| Item Width | 14 in |
| Manufacturer Color | Amber |
| EC Range | N/A |
| Bundle Description | Dome and Extension Ring |
| Color | Amber |
| Item Diameter | 14 in |
| Material | Plastic |
| California Prop 65 Warning | N/A |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Model | NuWave Pro Plus 20602 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Weight | 3 lbs |
| Power | 1500 W |
Check the listing for details. NuWave Pro Plus Oven 20633 Dome and Extender Ring Replacement Parts. Color: Amber, Condition: Used. Listed at 99.99 USD. NuWave Pro Plus Oven 20602 Dome and Extender Ring Replacement Parts.USED CONDITION. UNTESTED. BEING SOLD AS IS FOR PARTS OR REPAIR. Any questions please feel free to ask. No returns.Ships globally through International Shipping Program. Be sure to hit that follow button so u get updates when we list new items.