| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Item Diameter | 15 in |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 15 in |
| Cooking Method | Infrared |
| Manufacturer Warranty | none |
| Item Height | 12.3 in |
| Voltage | 120 V |
| Components Included | MANUAL |
| Item Width | 15.5 in |
| Item Weight | 12 lbs |
| MPN | NOT SPECIFIED |
| Color | Black |
| Brand | NuWave |
| Features | Infrared |
| Type | Infrared Oven |
| Model | 20631 |
| Power | 1500W |
| MPN | NOTSPECIFIED |
Check the listing for details. NuWave Pro Plus Oven - Digital temperature control 1500 WATTS conduction heat. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 289.99 USD. NuWave Pro Plus Oven Digital temperature control 1500 WATTS conduction heat New old stock! The retail box has been opened. This is a brand new item. The retail box is not cosmetically perfect. Some of the protective packing material is not included. The instructional DVD is NOT included. Please view photos of the exact item you will be receiving. FREE SHIPPING! PolicyAll sales are final Shipping locations:Shipping is within the USA onlyAll purchases will be mailed ONLY to your address on file using ebay checkout. IMPORTANT! PLEASE READ!! Please double check and be certain that the address provided to ship your item is correct at checkout. Once checkout has been completed, the address can not be changed. Please do not send us a message asking us to send your item purchased to another address. We are unable to do so. Thank you!