| Manufacturer Warranty | none |
|---|---|
| Components Included | Lid, Lid Holder, Rack, Recipes, MANUAL |
| UPC | 0652185206014 |
| Power Source | Electric |
| Item Diameter | 15 in |
| Color | Black |
| MPN | COMIN18JU009179 |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 15 in |
| Cooking Method | Infrared |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Item Height | 12.3 in |
| Voltage | 120 V |
| Model | COMIN18JU009179 |
| Features | Digital Timer, Baking Oven, Temperature Control, Infrared Oven, Timer/Alarm, Drip Tray, Convection Oven, Dishwasher Safe, Convection |
| Item Width | 15.5 in |
| Power | 1500 W |
| Item Weight | 12 lbs |
Check the listing for details. NuWave Pro Plus Oven - Digital temperature control 1500 WATTS conduction heat. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 100.00 USD. NuWave Pro Plus Oven - Digital temperature control 1500 WATTS conduction heat. Condition is New open box. Shipping whatever rate is best to get to you UPS or FedEx! Also checkout my eBay store for more kitchen items and other awesome listings, Thanks for looking!