| Country of Origin | Unknown |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| MPN | 20602 |
| Item Depth | 3 in |
| Cooking Method | Infrared |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven |
| Voltage | 120 V |
| Model | 20602 |
| Features | Adjustable Racks, Convection, Convection Oven, Digital Timer, Drip Tray, Infrared Oven, Power Indicator Light, Temperature Control |
| Components Included | Base |
| Power | 1500 W |
| Item Weight | 1.6 lbs |
Check the listing for details. NuWave Pro Plus Oven Replacement Part Bottom Base White Pan Only. Color: White, Condition: Used, Made in Unknown. Listed at 6.95 USD. NuWave Pro Plus Oven Replacement Part Bottom Base White Pan Only Bottom base only, the drip tray is not included. In good pre owned condition. Please see my pictures.