| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Brand | NuWave |
| Type | Infrared Oven Replacement Part |
| Color | Silver |
| Item Diameter | 11 in |
| Item Height | 2 in |
| Model | Nuwave Pro Plus |
| Manufacturer | Hearthware, Inc. |
| Item Depth | 2 in |
| Components Included | Rack |
| Number of Items | 1 |
Check the listing for details. NuWave Pro Plus Replacement Part 2 Inch Cooking Rack Part #22010. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 14.95 USD. This NuWave Pro Plus replacement part is a 2-inch cooking rack designed to fit the NuWave Pro Plus model of infrared oven. The rack is made of silver-colored metal and has an item diameter of 11 inches. It is manufactured by Hearthware, Inc. and is the perfect replacement part for anyone looking to continue using their NuWave Pro Plus oven. The rack has a height and depth of 2 inches, and is the only item included in this listing. Please see photos for detail. Thanks!