| Country of Origin | US |
|---|---|
| California Prop 65 Warning | N |
| Item Length | 28.000 |
| Item Weight | 4.3600 |
| Item Width | 3.000 |
| Model | 512A |
| Weight | 4.3600 |
| Length | 28.000 |
| Width | 3.000 |
| Depth | 3.000 |
| Battery Included | No |
| UPC | 0782856677604 |
| Color | Silver |
| MPN | 512A |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | CADDY |
| Type | Adjustable |
| Sensor Type | Light |
| Item Height | 8 in. |
| Manufacturer | CADDY |
| Amperage | 10 A |
| Features | Adjustable |
| Room | Bathroom |
| Finish | Pregalvanized; nVent CADDY Armour |
| Product Line | CADDY |
Check the listing for details. Nvent Caddy 512A Hanging Box Kit, F/Electrical Box, Pk10. Color: Silver, Width: 3.000, Condition: New, Made in US. Listed at 237.99 USD. NVENT CADDY. Electrical Boxes. Electrical Outlets. & Recepticles. Light Industrial. and Enclosures. General Purpose. & Industrial.