| Bag Width | 7 3/4" |
|---|---|
| Closure | Zip |
| Handle/Strap Color | Sage |
| Occasion | Party/Cocktail, Travel |
| Size | Small (please see measurement for detail) |
| Hardware Color | Antique nickel |
| Bag Depth | 1" |
| MPN | F22833, 20215, 76368, 26263, 89171, 26824, 30427, 40649, 59131, 41320, CC526, 41321, 1346, 25660, C0662, 29878, 72412, C1183, CC556, 79686, cc533, C1556, CS182, CV405, CE871, CAB03, CW204, CR238, CY746, CW325 |
| Accents | Logo |
| Vintage | No |
| Accessories | Bag Charm, Detachable Strap |
| Department | Women |
| Exterior Color | Sage |
| Style | Crossbody |
| Features | Adjustable Strap, Inner Pockets |
| Pattern | Solid |
| Bag Height | 8 1/4" |
| Handle Style | Crossbody Strap |
| Lining Material | Polyester |
| Exterior Material | Crossgrain leather |
| Brand | Coach |
| Hardware Material | Antique nickel |
| Lining Color | Sage |
| Model | Coach Kitt |
| Theme | Designer |
| Strap Drop | 23" |
| Country/Region of Manufacture | Cambodia |
| Handle/Strap Material | Leather |
| Product Line | Coach Kitt |
| UPC | 195031400711 |
Check the listing for details. NWT Coach 41320 Kitt Messenger Crossbody Bag Crossgrain Leather Sage. Condition: New with tags. Listed at 119.99 USD. An exterior pocket gives easy access to essentials. Style: 41320. Crossgrain leather. Detachable/adjustable strap with 23" drop for shoulder or crossbody wear. Color: Sage. Inside open pocket. Outside open pocket.