Title Petzl E120CA00 Headlamp PIXA R black/yellow
EAN 3342540846791
Release Date 05/12/2025
Brand ‎PETZL
Item Weight 145g
Features ‎Chemical resistant, Constant lighting technology, Drop resistant
Item Width 60mm
Item Height 65mm
Color ‎Black/Yellow
Material ‎Plastic Rubber
Style ‎Industrial
Voltage ‎3.7 Volts
Number of Items ‎1
Dimensions ‎12 x 6 x 6.5 cm; 145 g
Character ‎Industrial
Power Source Rechargeable Core Pro battery
Type Headlamps
Item Length 120mm