| Headboard Height | 41.3 in |
|---|---|
| Wood Tone | Light Wood |
| Shape | Rectangular |
| Distance from Floor to Bottom | 6.3 in |
| Color | Beige |
| Item Length | 84.6 in |
| Footboard Height | 11.3 in |
| Compatible Mattress Size | Queen |
| Brand | Unbranded |
| Department | Adults |
| Type | Platform Bed |
| Number of Drawers | 0 |
| Care Instructions | Clean with Dampen Cloth |
| Assembly Required | Yes |
| Item Height | 41.3 in |
| Frame Material | Metal, Wood, Fabric |
| Style | Contemporary/Modern |
| Features | LED Light, Charging Station, Storage Headboard, Noise-free Design, Easy to Assemble |
| Time Period Manufactured | 2000-Now |
| Finish | Upholstered |
| Room | Bedroom |
| Item Width | 60.2 in |
Check the listing for details. Queen Platform Bed Frame Beige LED Lights Charging Station Storage Headboard. Color: Beige, Condition: New. Listed at 170.99 USD. It features a rectangular shape with a light wood tone and upholstered finish, making it a stylish addition to any bedroom decor.