| Material | Particle board, Iron |
|---|---|
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Theme | Modern |
| Dimension | 86.40'' L x 60.40'' W x 38.90'' H |
| Brand | Unbranded |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Frame Material | Metal |
| Type | Platform Bed |
| Features | Easy To Assemble, Platform Bed |
| Color | Rustic Brown, Black |
| Mattress Included | No |
| Assembly Required | Yes |
| Mattress Firmness | Not Included Mattress |
| Item Height | 38.90 in |
| Item Length | 86.40 in |
| Care Instructions | Easy Care |
| Style | Modern |
| Number of Drawers | 0 |
| Shape | Rectangular |
| Room | Bedroom |
| Department | Adults |
| Item Width | 60.40 in |
| Mattress Type | Not Included |
| Item Weight | 63.93 lbs |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Original/Reproduction | Original |
| Mattress Features | Not included |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Queen Size Bed Frame Metal Platform Bed Frame w/ Storage Headboard & USB Port. Color: Rustic Brown, Black, Condition: New. Listed at 189.69 USD. Swivel Coffee Table. Our bed is equipped with a convenient storage shelf that includes built-in fast charging ports. The bed headboard is built-in with 2 outlets and 2 USB. Convenient for you to place iPhone/Android and other devices on it.