| Material | Linen+wood |
|---|---|
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Theme | Modern |
| Dimension | 81.89''L x 62.50''W x 42.52''H |
| Brand | Unbranded |
| Compatible Mattress Size | Queen |
| Frame Material | Wood |
| Type | Platform Bed |
| Features | No Box Spring Needed, Easy To Assemble, Platform Bed |
| Color | Dark Grey |
| Mattress Included | No |
| Assembly Required | Yes |
| Mattress Firmness | Not Included Mattress |
| Item Height | 42.52 in |
| Item Length | 81.89 in |
| Care Instructions | Easy Care |
| Style | Modern |
| Number of Drawers | 0 |
| Shape | Rectangular |
| Room | Bedroom |
| Department | Adults |
| Item Width | 62.50 in |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Mattress Type | Not Included |
| Original/Reproduction | Original |
| Item Weight | 62.92 lbs |
| Mattress Features | Not Included |
| Unit Quantity | 1 |
Check the listing for details. Queen Size Bed Frame Upholstered Platform Bed Frame w/ Headboard Drak Grey. Color: Dark Grey, Condition: New. Listed at 235.68 USD. Upholstered Dining Chair. Lift Top Coffee Table. Sofa & Sofa Bed. Barrel Chair. Single Sofa Bed. 2 Seater Sofa Bed. 3 Seater Sofa Bed. Folding Sofa Bed.