| Color | Light Gray |
|---|---|
| Material | Wood+Velvet+Foam |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Theme | Modern |
| Dimension | 83.50''L x 64.20''W x 48.80''H |
| Brand | Unbranded |
| Compatible Mattress Size | Queen |
| Frame Material | Wood |
| Type | Platform Bed |
| Features | No Box Spring Needed, Easy To Assemble, Platform Bed, LED Light |
| Mattress Included | No |
| Assembly Required | Yes |
| Mattress Firmness | Not Included Mattress |
| Item Height | 48.80 in |
| Item Length | 83.50 in |
| Care Instructions | Easy Care |
| Style | Modern |
| Number of Drawers | 0 |
| Shape | Rectangular |
| Room | Bedroom |
| Department | Adults |
| Item Weight | 79.20 lbs |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Item Width | 64.20 in |
| Mattress Type | Not Included |
| Original/Reproduction | Original |
| Mattress Features | Not Included |
| Unit Quantity | 1 |
Check the listing for details. Queen Size Bed Frame Upholstered Platform Bed w/ LED Lights Black/Light Gray. Color: Light Gray, Condition: New. Listed at 275.99 USD. LED Lights : Enhance your bedroom ambiance with under-bed led Lights. STABLE STRUCTURE: Our bed features wooden slats and support legs for stability and durability, providing a secure foundation for a peaceful night's sleep.