| Item Color | Black |
|---|---|
| Shape | Rectangular |
| Color | White |
| Year Manufactured | 2025 |
| Item Length | 83.6 in |
| Additional Parts Required | No |
| Mattress Included | No |
| Footboard Height | 23 in |
| Compatible Mattress Size | Queen |
| Brand | Unbranded |
| Type | Bed Frame |
| Department | Adults |
| Number of Drawers | 4 |
| Care Instructions | Easy Care |
| Assembly Required | Yes |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 53 in |
| Frame Material | Metal |
| Style | Modern |
| Personalized | No |
| Original/Reproduction | Original |
| Features | 【Tall Headboard and Footboard】, 【4 Sliding Storage Drawers】, 【Luxury Leather Bed Frame】, 【Bed Frame with 2 Nightstands and Mirror】, 【Charging Station & Smart LED】, 【Sturdy and Noiseless Platform Bed】 |
| Room | Bedroom |
| Item Width | 85.4 in |
Check the listing for details. Queen Size Bed Frame with 4 Drawers &2 Nightstands with Mirror, Platform Bed. Color: White, Condition: New. Listed at 359.98 USD. Protection Pad. Legs with Protective Pads to Prevent Scratching the Floor.