| Brand | Intex |
|---|---|
| Indoor/Outdoor | Indoor,Outdoor |
| Product Weight (lb) | 20 lb |
| Returnable | 30-Day |
| Size | Queen |
| Total Weight Capacity (lb) | 220 lb |
| Weight Capacity (lb) | 220 lb |
| Manufacturer Warranty | 30-day warranty |
| Mattress Thickness (in) | 26 in |
| Product Height (in) | 26 in |
| Product Length (in) | 80 in |
| Product Width (in) | 88 in |
| UPC | 313103650608 |
Check the listing for details. Queen Size Inflatable Pull-Out Sofa Bed Couch and Chair Sleeper, Dark Gray. Condition: New. Listed at 248.80 USD. Sofa, sleeper, futon, bed, this 2-in-1 pullout is designed for relaxing just about anywhere. It features waterproof flocked top surfaces that are soft to the touch and tough enough for outdoor use. with a comfortable backrest and armrest for sofa-chilling and a queen air mattress large enough to sleep 2 people, this 2-in-1 inflatable couch design is efficient and convenient for your needs.