| Color | White |
|---|---|
| Material | Wood+ Metal+PU |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Theme | Modern |
| Dimension | 90.94"L x 61.81"W x 43.31"H |
| Brand | Unbranded |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Frame Material | Wood+Metal |
| Type | Platform Bed |
| Features | Easy To Assemble, Platform Bed, LED Lights, with USB Ports |
| Mattress Included | No |
| Assembly Required | Yes |
| Mattress Firmness | Not Included Mattress |
| Item Height | 43.31 in |
| Item Length | 90.94 in |
| Care Instructions | Easy Care |
| Style | Modern |
| Number of Drawers | 4 |
| Shape | Rectangular |
| Room | Bedroom |
| Department | Adults |
| Item Weight | 105.82 lbs |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Item Width | 61.81 in |
| Mattress Type | Not Included |
| Original/Reproduction | Original |
| Mattress Features | Not included |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Queen Size LED Platform Bed Frame with 4 Drawers & Storage Headboard & USB Ports. Color: White, Condition: New. Listed at 359.99 USD.