| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Type | Platform Bed |
| Compatible Mattress Size | Queen |
| Color | Black |
| Upholstery Fabric | NA |
| Finish | Industrial |
| Mattress Included | No |
| Additional Parts Required | No |
| Mattress Firmness | NA |
| Energy Star | 5 Stars |
| Assembly Required | Yes |
| Item Height | 36.6 in |
| Item Length | 84.05 in |
| Care Instructions | Easy Care |
| Model | W31181462 |
| Product Line | W31181462 |
| EC Range | A - G |
| Style | Modern |
| Shape | Rectangular |
| Room | Bedroom |
| Item Weight | 45.1 lbs |
| Item Width | 61.42 in |
| Year Manufactured | 2025 |
| Original/Reproduction | Original |
| Frame Material | Upholstered |
| Number of Drawers | 0 |
Check the listing for details. Queen Size Metal Bed Frame with Headboard Charcoal Grey. Color: Black, Condition: New. Listed at 188.98 USD. (Mattress No included). TypePlatform Bed. Modern style and comfort to any bedroom. Weight Limit: 600 LBS. Number of Drawers0. EC RangeA - G. Product LineW31181462. MPNDoes not apply.