| Beads Size | 11mm (Large) |
|---|---|
| Beads Num. | 10x |
| Beads Colour | Black |
| Fish Species | All Freshwater, Barbel, Bream, Carp |
| Material | Plastic |
| MPN | NotApply |
| Item Length | 9 and 11 mm |
| Colour | Green |
| Brand | Eurokan Tackle |
| Fishing Type | Coarse Fishing, Fly Fishing, Freshwater Fishing, Saltwater Fishing |
| Type | Shock Beads |
| Number in Pack | 50 |
| Model | Quick Change Beads |
| Features | Quick Change Bead |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Weight | 3 g |
| Country of Origin | China |
| Part Type | Kit |
Check the listing for details. Quick Change Beads Carp Large Match Fishing Tackle - Hook Links Method Feeder UK. Color: Green, Condition: New, Made in China. Listed at 4.72 USD. Suitable for carp rigs, feeder rigs and barbel fishing. High-qualityquick change beads designed for fast and easy hooklink changes. Quick Change Beads – Green or Black – Small or Large. Quick and easy hooklink changes.