| Brand | VEVOR |
|---|---|
| Item Model Number | 250-200(8) |
| Quantity | 8 |
| Material | 45# Steel |
| Item Dimensions | 3.12 x 3.12 x 3.72"/79.25 x 79.25 x 94.5 mm |
| Compatible Size | 10 to 15"/254 to 381 mm |
| Item Weight | 22 lbs/10 kg |
| UPC | 197988836544 |
Check the listing for details. Quick Change Tool Post Set 8 Pcs Lathe Tool Holders for 10"-15" Mini Lathe Swing. Condition: New. Listed at 159.90 USD. It enhances performance across diverse machining applications. Achieve outstanding accuracy across all your lathe machining tasks with ease. It streamlines tool changes while maintaining stability and reliability.