| Brand | SKYSHALO |
|---|---|
| Bench & Stationary Tool Type | Lathes |
| Color Family | Black |
| Horsepower (HP) | 0 hp |
| Included | No Additional Items Included |
| Lathe Type | Metal |
| Maximum Speed (RPM) | 0 RPM |
| Minimum Speed (rpm) | 0 |
| Number of Speeds | 1 |
| Portability | Bench |
| Power Tool Features | Depth Adjustment,Quick Release |
| Product Weight (lb) | 12.57 lb |
| Returnable | 90-Day |
| Swing Distance (In) | 12 in |
| Tools Product Type | Multiple Tool Set |
| Certifications and Listings | No Certifications or Listings |
| Manufacturer Warranty | 1-Year |
| Product Depth (in) | 2.54 in |
| Product Height (in) | 3 in |
| Product Width (in) | 2.54 in |
| UPC | 313045748715 |
Check the listing for details. Quick Change Tool Post Set, 8Pcs, Includes Lathe Tool Holders 12 In. Metal Wedge. Condition: New. Listed at 125.20 USD. Swing Distance (In) 12 in. lathes and works with various models. Color Family Black. Maximum Speed (RPM) 0 RPM. Minimum Speed (rpm) 0. Tools Product Type Multiple Tool Set. Bench & Stationary Tool Type Lathes.