| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 14 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Subject Area | Education |
| Publication Name | Quick Facts for Nursing School: Med-Surg & Pharmacology |
| Publisher | Remar Review |
| Item Length | 11 in |
| Subject | General |
| Publication Year | 2023 |
| Type | Textbook |
| Format | Trade Paperback |
| Language | English |
| Item Height | 0.7 in |
| Educational Level | Adult & Further Education |
| Author | Regina Callion |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Item Weight | 14.4 Oz |
| Item Width | 8.5 in |
| Number of Pages | 170 Pages |
Check the listing for details. Quick Facts for Nursing School: Med-Surg & Pharmacology. Condition: Brand New. Listed at 39.97 USD. * We are an authorized distributor for The ReMar Review. All books sold are brand new. Quick Facts for Nursing School is a must-have resource for nursing students. This book is condensed to 170 pages of need-to-know med-surg and pharmacology content for Next-Gen. Cut your study time in half and build your confidence with this Quick Facts pre-sale resource!