| Softbox/Diffuser Shape | Round |
|---|---|
| Color | Black |
| Material | Fabric |
| Range | Less Than 20 m |
| Product Dimensions | 32.6 X 7.7 X 7.3 Inches |
| Brand | Unbranded |
| Series | Aputure Lantern |
| Type | Softboxes |
| Unit Type | lb |
| Mount Type | Bowens mount |
| Compatible Series | For Aputure 300D Mark II, For Aputure 120D, For Aputure 120T, For Aputure 120D Mark II, For Aputure 300X, For Bowens Mount Lights |
| Softbox/Diffuser Size | 26 in |
| Style | Umbrella |
| Features | Portable, Quick-Setup, Quick-Folding, Even Light Distribution, Omnidirectional Light, Hook-and-loop Attachment |
| Unit Quantity | 5.54 |
| Item Weight | 5.54 lb |
Check the listing for details. Quick-Folding Softbox with Adjustable Skirt - Control Your Lighting Effortlessly. Color: Black, Condition: New. Listed at 141.99 USD. Quick-Folding Softbox with Adjustable Skirt. Enhance your photography and videography experience with the Lantern. You’ll appreciate its ability to provide soft, omnidirectional light while seamlessly mounting onto your existing Bowens lights.