| Form | Liquid |
|---|---|
| Assembled Product Dimensions (L x W x H) | 2.50 x 4.50 x 10.70 Inches |
| For | Floor |
| Item Length | 4.5 in |
| Brand | Quick Shine |
| Type | Polish |
| Unit Type | Unit |
| Capacity | 27 fl oz |
| Volume | 27 fl oz |
| Number in Pack | 1 |
| Item Height | 10.7 in |
| Features | Easy To Use, Use For Most Floor Surfaces |
| Scent | Scent Free |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Unit Quantity | pack of 1 |
| Item Width | 2.5 in |
| Item Weight | 2 lbs |
Check the listing for details. Quick Shine Multi-Surface Floor Finish, Easy To Use, Cleaner & Polish, 27 fl oz. Condition: New. Listed at 11.95 USD. Reclaim that new floor look without sanding or refinishing. Quick Shine Multi-Surface Floor Finish, easy application 27 fl. squirt bottle, shines and protects floors with a pH neutral, toxic free formula for a streak-free, haze-free shine.