| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Origin | Mainland China |
| Output Temperature | Welding Tip Cleaner |
| Type | washing machine |
| Input Voltagle | 220V |
| Output Power | 5W |
| Temperature Stability | Welding Tip Cleaner |
| weight | 0.9kg |
| Dimensions | 125(D)*70(W)*65(H)mm |
| Is Smart Device | no |
| Model Number | QUICK310 |
| Certification | none |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. QUICK310 Soldering Tip CleanerSoldering Iron Tip CleanerSoldering Tip Cleaner. Condition: New, Made in China. Listed at 162.33 USD. 1.QUICK-310 automatic welding nozzle cleaner can effectively remove the oxide on the welding tip without damaging the welding tip. 1.QUICK-310 Automatic Welding Tip Cleaner 1. Clean steel brush 1. Product List.