| Brand | Intuit |
|---|---|
| Type | Accounting |
| Minimum Hard Drive Space | 2.5 GB |
| Language | English |
| License Category | Retail |
| Minimum RAM | 4 GB |
| Model | QUICKBOOKS DESKTOP PRO 2019 |
| Minimum Processor Speed | 2.4 GHz |
| For Operating Systems | Windows |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Quickbooks Desktop Pro 2019 Windows 10 & 11 Retail -NO SUBSCRIPT10N- TESTED. Condition: Very Good, Made in United States. Listed at 569.78 USD. Compatible with Windows 10 & 11. Included: Original Case & Disc, product keys, & a guide which shows how to download the software without a disk driv e. T his unit was properly installed & correctly uninstalled for testing ( See Pictures ).