| Brand | QUICKCAR RACING PRODUCTS |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 61-6747 |
| Product Line | Legend Series |
| Gauge Diameter | 2-5/8 in |
| Gauge Face Color | White |
| Gauge Bezel Color | Black |
| Gauge Pointer Color | Red |
| Horizontal or Vertical Panel | Horizontal |
| Panel Length | 15-1/8 in |
| Panel Height | 4-1/2 in |
| Panel Material | Aluminum |
| Panel Color | Black |
| Panel Finish | Anodized |
| Panel Logo | Quickcar |
| Oil Pressure Gauge Included | Yes |
| Oil Pressure Gauge Electric/Mechanical | Mechanical |
| Oil Pressure Gauge Warning Light | Yes |
| Oil Pressure Warning Light Color | Red |
| Water Temperature Gauge Included | Yes |
| Water Temperature Gauge Electric/Mechanical | Mechanical |
| Water Temperature Gauge Warning Light | Yes |
| Water Temperature Warning Light Color | Blue |
| Volt Meter Included | Yes |
| Tachometer Included | Yes |
| Tachometer Diameter | 5 in |
| Tachometer Style | Analog |
| Tachometer Recall | Yes |
| Pre Wired | Yes |
| Quantity | Kit |
| UPC | 810165044821 |
Check the listing for details. QUICKCAR RACING PRODUCTS 3-1 Gauge Panel OP/WT/VT Black- 61-6747. Condition: New. Listed at 474.38 USD. Panel Logo: Quickcar. Gauge Bezel Color: Black. Gauge Face Color: White. Gauge Pointer Color: Red. Oil Pressure Gauge Included: Yes. Oil Pressure Gauge Warning Light: Yes. Water Temperature Gauge Included: Yes.