| Brand | QUICKCAR RACING PRODUCTS |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 61-7011 |
| Product Line | Extreme |
| Gauge Diameter | 2-5/8 in |
| Gauge Face Color | White |
| Gauge Bezel Color | Black |
| Gauge Pointer Color | Red |
| Horizontal or Vertical Panel | Horizontal |
| Panel Length | 10-1/2 in |
| Panel Height | 4-1/2 in |
| Panel Material | Aluminum |
| Panel Color | Black |
| Panel Finish | Anodized |
| Oil Pressure Gauge Included | Yes |
| Oil Pressure Gauge Electric/Mechanical | Mechanical |
| Oil Pressure Gauge Warning Light | Yes |
| Oil Temperature Gauge Included | Yes |
| Oil Temperature Gauge Electric/Mechanical | Mechanical |
| Oil Temperature Gauge Warning Light | Yes |
| Water Temperature Gauge Included | Yes |
| Water Temperature Gauge Electric/Mechanical | Mechanical |
| Water Temperature Gauge Warning Light | Yes |
| Pre Wired | Yes |
| Quantity | Kit |
| UPC | 819616014208 |
Check the listing for details. QUICKCAR RACING PRODUCTS 3 Gauge Extreme Panel OP/WT/OT- 61-7011. Condition: New. Listed at 360.41 USD. Gauge Face Color: White. Gauge Bezel Color: Black. Gauge Pointer Color: Red. Oil Pressure Gauge Included: Yes. Oil Pressure Gauge Warning Light: Yes. Oil Temperature Gauge Included: Yes. Oil Temperature Gauge Warning Light: Yes.