| Title | QUICKSLAB coin capsule, inside Ø 20 mm |
|---|---|
| Release Date | 09/04/2015 |
| Description | Square coin capsules incl. black plastic insert (acid-free and fr |
| Language | German |
| Item Height | 85mm |
| Item Width | 9mm |
| Item Weight | 140 Gramsg |
| Weight GMS | 140 Grams |
| Age Level | 18 years and up |
| Assembly Status | No |
| Brand | Leuchtturm1917 |
| Item Length | 60mm |
| Material | Plastic |
| Number of Items | 5 |
| Type | Coin Collecting Storage |
| Dimensions | 6,05 x 0,97 x 8,59 cm; 108,86 g |
| Min. Number of Players | 1 |
| Batteries | No |
| Country of Origin | UK |
| UPC | 4004117441790 |
Check the listing for details. QUICKSLAB coin capsule, inside Ø 20 mm. Condition: New, Made in UK. Listed at 15.30 USD. Black plastic insert (acid-free and free of chemical softeners) with exact cut-out for your coins. Secure closure. Overall size: 60 x 85 x 10 mm. Simply label the field, then print and cut out, RLO (sales unit): 5 item.