| Timer Control | Timerless |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Power Frequency | 60 Hz |
| Power Source | Corded, Electric |
| Vent Style | Circular |
| Color | Black |
| Material | Metal |
| Mounting | Wall |
| Brand | UNBRANDED |
| Type | Fan |
| Voltage | 240 V |
| Model | 110V-240V |
| Finish | Brushed |
| Operating Sound Rating | 25 dB |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Quiet 120mm Variable Speed Blower Fan 110V-240V - Perfect for BBQ & DIY Projects. Color: Black, Condition: New, Made in United States. Listed at 30.99 USD. High Efficiency: Powerful airflow for inflatables or as a BBQ tool to ignite fires faster. Plug it into an AC outlet and start the fan.