| Country of Origin | Taiwan |
|---|---|
| Color | Multicolor |
| Stem Type | Quill |
| Material | Aluminum, Steel |
| Set Includes | Handlebar, Stem |
| Item Length | 130 mm |
| Steerer Tube Diameter | 1 in |
| Brand | Tioga |
| Item Height | 130 mm |
| Clamp Diameter | 25.4mm |
| Compatible Bike Type | Mountain Bike, Road Bike, Touring Bike |
| Item Weight | 620 g |
| Part Type | Stem |
Check the listing for details. quill stem Tioga Avenger TBone Oversize CRMO + riser handlebar 1991. Color: Multicolor, Condition: Used, Made in Taiwan. Listed at 50.00 USD. 1991 quill stem Tioga Avenger T Bone Over Size. steel CRMO. quill size: 22.2 mm. + aluminium alloy riser handlebar. handlebar length: 60 cm. stem length: 130 mm. stem height: 130 mm. made in Taiwan.