| Maximum Insulation Time | 3 h |
|---|---|
| Number of Compartments | 1 |
| Color | Black |
| MPN | Z734 |
| Item Depth | 10 in |
| Suitable For | Beach, Camping, Fishing, Hiking, RV, Traveling |
| Brand | QWave |
| Type | Backpack Cooler |
| Capacity | 24 Can Cooler |
| Item Height | Unfolder: 16 in |
| Features | Portable |
| Item Width | 14 in |
| Item Weight | 4 lb |
Check the listing for details. QWave Cooler Seat with Backpack Straps - Backpack Cooler Seat. Color: Black, Condition: New. Listed at 25.00 USD. It has a capacity of 24 cans and can keep food cool for up to 3 hours. With a sleek black color and compact design, this cooler seat is perfect for beach outings, picnics, and other adventures. Great for camping, tailgating, picnics and more.