| Frequency Range | 20Hz ~ 20kHz |
|---|---|
| Signal-to-Noise Ratio | 78 dB |
| Power Source | Corded Electric |
| Item Dimensions | 9 x 6 x 4 inches |
| Warranty Description | 2 Year |
| Compatible Devices | PSA1 |
| Item Type Name | Dynamic Podcasting Cardioid Microphone |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Model Number | PODMIC |
| Audible Noise | 78 Decibels |
| Number of Channels | 1 |
| Model Name | PodMic |
| Impedance | 150 Ohms |
| Hardware Platform | PC |
| External Testing Certification | Não aplicável |
| Antenna Location | Streaming |
| Connector Type | XLR |
| Item Weight | 937 Grams |
| Connectivity Technology | XLR |
| Microphone Form Factor | Table Array |
| Special Feature | Antipop |
| Enclosure Material | Metal |
| Mfr Part Number | PODMIC |
| Color | PodMic Black |
| Frequency Response | 20 Hz |
| Polar Pattern | Unidirectional |
| Global Trade Identification Number | 00698813005567 |
| Built-In Media | PodMic |
| Recommended Uses For Product | Streaming |
| Included Components | PodMic |
| UPC | 313038812843 |
Check the listing for details. RØDE Podmic Cardioid Dynamic Broadcast Microphone with Integrated Swing Mount fo. Color: PodMic Black, Condition: New. Listed at 148.99 USD. It has a rich, balanced sound, with an internal pop filter to minimize plosives and internal shock mounting to reduce vibration. Optimized for use with the RODECaster pro podcast production studio.