| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Brand | machine-tools |
| MPN | MT6993439 |
| Type | Mill Arbor |
| Drawbar Thread | 7/16 |
| Shank D | 22mm / 0.87in |
| Total Length | 140mm / 5.51in |
| Connect Milling Arbor Slot | 22mm / 0.87in |
| Warranty | 1 Year |
Check the listing for details. R8 Shank FMB22 End Mill Arbor 7/16-20 Thread Drawbar Holder. Condition: New, Made in United States. Listed at 24.22 USD. Fitment: R8 FMB22 End Mill Arbor 7/16-20 Thread Drawbar Holder for Milling Machine Description: Model: R8 FMB22 7/16 Drawbar Thread: 7/16 Material: steel Shank D: 22mm / 0.87in Total Length: 140mm / 5.51in Connect Milling Arbor Slot: 22mm / 0.87in Package Includes: 1* 7/16 R8 FMB22 FACE MIL ARBOR TOOL HOLDER CNC MILL Country of Origin United States Brand machine-tools MPN MT6993439 Type Mill Arbor UPC Does not apply Drawbar Thread 7/16 Shank D 22mm / 0.87in Total Length 140mm / 5.51in Connect Milling Arbor Slot 22mm / 0.87in Warranty 1 Year .