| Rise | 20mm Rise |
|---|---|
| Width | 725mm |
| Brand | Race Face |
| Country Of Manufacture | Taiwan |
| Harmonized System Code | 8714.99.60.00 |
| Material | Aluminum |
| Color | Black |
| BR Product Type | Shopping Product |
| Discipline | Mountain |
| Handlebar Clamp Size | 31.8mm |
| Sweep (Up/Back) | 6/9° |
Check the listing for details. Race Face Turbine Riser Bar (Black) (31.8mm). Color: Black, Width: 725mm, Condition: New. Listed at 83.99 USD. Race Face Turbine Riser Bar. Handlebar Type: Mountain. Stem Clamp: 31.8mm. Rise: 20mm. Can be cut down to suit rider taste or type of riding. Color: Black.