| Brand | Rubi Tools Usa |
|---|---|
| Type | Flanges |
| Unit Type | Unit |
| Color | Silver |
| Item Height | 1.2 in |
| MPN | 57991 |
| Item Length | 5.1 in |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Unit Quantity | 1 |
| Item Width | 5.1 in |
| Item Weight | 2 lb |
| UPC | 8413797579918 |
Check the listing for details. Rubi Tools Set of Flanges - DW/DV/DC/DX-250. Color: Silver, Condition: New. Listed at 69.96 USD. The Rubi Tools Set of Flanges is specifically designed to fit Rubi DW, DV, DC, and DX-250 Tile Saws, providing precise chamfering for professional-grade results. This set increases the blade gripping surface, reducing bending and ensuring high-precision miter cuts on various tiles.