| Sport/Activity | Gym & Training |
|---|---|
| Brand | Rubimach |
| Type | Squat Wedge |
| Item Height | 5.0 cm |
| Material | EVA |
| Item Length | 51.0 cm |
| Item Weight | 0.145 kg |
| Item Width | 15.0 cm |
Check the listing for details. Rubimach Squat Wedge Calf Stretcher Squat Wedge Block Heel Elevated Efficiently. Condition: New other (see details). Listed at 52.49 USD. 🏋️♀️SUPPORT AND STABILITY! The surface our squat wedge block prevents your feet from slipping during exercise, while the high-density rubber prevents the squat ramp platform from sliding on the floor and manages to stay in place even slightly wet conditions.