| Size | 150x20x5mm (3000 Grit) |
|---|---|
| Packing Quantity | 1 pcs |
| Brand | Goobetter |
| Type | Ruby Oilstone |
| Length | 150mm |
| Width | 20mm |
| Height | 5mm |
| Grit | 3000 Grit |
| Color | Rose Red |
| Country/Region of Manufacture | China |
Check the listing for details. Ruby Oilstone Fine Grinding Oil Stone Knife Sharpener Whetstone Polishing. Color: Rose Red, Width: 20mm, Condition: New. Listed at 4.29 USD. Ruby Oilstone is sintered at high temperatures for high hardness and strength. The product is rose-red in color, has a fine and dense structure, has a virtually unwearable surface and is highly hard.