| Returnable | 30-Day |
|---|---|
| Manufacturer Warranty | 1 year limited |
| UPC | 0810587020489 |
| Power Source | Electrical |
| Color | Brown, Oak |
| Coverage | 1100SqFt |
| Item Depth | 10 in |
| Number of Speeds | 4 |
| Mounting | Tower |
| Brand | Allen |
| Type | Tower |
| Item Height | 26.75 in, 26.75 inches |
| Model | HEPA-Pure Oak |
| Features | Carrying Handle, Ionizer, Smart Sensor, Speed Levels |
| Item Width | 17.75 in, 17.75 inches |
| Operating Sound Rating | Pink |
Check the listing for details. Ruger Mesa Neoprene Sling with Swivels. Color: Brown, Oak, Condition: New. Listed at 29.00 USD. The sticky back reduces slip, and the elastic center section reduces stretch so you stay comfortable, even on long hikes. Includes swivels tested to 300 lbs. We do not accept P.O. Boxes.