| Compatible Devices | Computer, Macbook, Pc, Samrt Tv, Tablets |
|---|---|
| Unit Count | 1 Count |
| Item Length | 64GB USB Flash Drive |
| Flash Memory Type | Usb |
| Personalize | No |
| Read Speed | 90MB/s |
| Item Height | 64GB USB Flash Drive |
| Storage Format | HDD & SSD |
| Features | Waterproof, Durable, Rugged, Portable, Plug and Play |
| Storage Capacity | 64 GB |
| Unit Quantity | 1 |
| Special Feature | Water Proof |
| Item Dimensions D X W X H | 1.9"d X 0.48"w X 0.1"h |
| Compatible With | PC, Laptop, Mac, Tablets, Smart TV |
| USB Specification | USB 3.0 |
| Color | Black |
| Writable Format | exFAT, FAT32, NTFS |
| Brand | Unbranded |
| Memory Storage Capacity | 64 Gb |
| Type | Flash Drive |
| Transfer Rate | 90MB/s |
| Model | 64GB USB Flash Drive |
| Hardware Interface | Usb, Usb 2.0, Usb 3.0 |
| Additional Features | Water Proof |
| Write Speed | 30MB/s |
| Interface | USB, USB 2.0, USB 3.0 |
| Item Weight | 9 Grams |
| Connectivity Technology | Usb |
Check the listing for details. Rugged 64GB Waterproof USB Flash Drive - Ultra Fast Data Transfer & Storage. Color: Black, Condition: New. Listed at 29.99 USD. Our Rugged 64GB Waterproof USB Flash Drive not only provides vast storage but does so with unparalleled speed and durability. Rugged 64GB Waterproof USB Flash Drive. Why choose our Rugged 64GB Waterproof USB Flash Drive?.