| Brand | Rule |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 67 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | United States |
| UPC | 042237083937 |
| Manufacturer | Rule |
| Type | Hose Adapter |
| Material | Plastic |
| Item Weight | 0.08 lb |
| Shipping Weight | 0.4 lb |
| Shipping Dimensions | 8" x 5" x 4" |
| MPN | 67 |
Check the listing for details. Rule 67 Plastic Straight Hose Adapter 1-1/2" to 1-1/8". Condition: New, Made in United States. Listed at 15.80 USD. Rule 67 plastic straight hose adapter. Adapts a 1-1/2″ pump outlet to 1-1/8″ hose. Heavy-duty molded, non-corrosive, high impact plastic. Warning: Handling marine and automotive parts can expose you to chemicals that can cause cancer and reproductive harm.