| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Rumpl |
| Type | Blanket |
| Care Instructions | Machine Wash |
| Size | 1- Person 52" X 75" |
| Color | Multicolor |
| Item Length | 75" |
| Shell Material | Polyester |
| Item Width | 52" |
Check the listing for details. Rumpl Original Puffy Blanket Print 52" X 75" Cactus Bloom. Color: Multicolor, Condition: New with tags. Listed at 100.00 USD. UP FOR SALE !!!Rumpl Original Puffy Blanket Print 52" X 75" Cactus BloomMSRP $ 125.00Plastic bottles recycled per blanket: 16 (Junior size), 60 (1-Person size) or 100 (2-Person size)100% post-consumer recycled polyester shell and insulationDWR finish for stain and water resistanceCape Clip® (1-Person size only) for hands-free useCorner loopsMachine washableWater-resistant stuff sack included