| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Number of Items in Set | 2 |
| Pattern | Flower |
| Wood Tone | Light Brown |
| Color | Brown |
| Material | Wood |
| Set Includes | Stand |
| Item Length | 5 in |
| Type | Open Salt |
| Item Height | 9 in |
| Features | Easy to Fill |
| Country/Region of Manufacture | Russian Federation |
| Finish | Wood Finished |
| Item Width | 6 in |
| Handmade | Yes |
Check the listing for details. Russian Wood Salt Cellar With Wall Hanger. Color: Brown, Condition: Used. Listed at 25.00 USD. Light brown salt cellar with lid hanging wall rack. Easy to take the salt cellar on and off stand. A little bit of damage on the upper part of stand (see pic). Salt cellar 4” wide and 3” high. The stand is 9” height 6” wide.